11. Trka prijateljstva u Kuli // 15.06.2019.

15. juna 2019. godine je održana 11. Trka prijateljstva u Kuli. I pored visoke temperature trku je obeležilo dobro raspoloženje,veliki broj takmičara iz Srbije i regiona i publika koja je davala podršku učesnicima. Supplement Store je kao i svake godine sponzor ove popularne trke, podelili smo 63 robnih nagrada, kao i novčane nagrade najboljim učesnicima.

Kenijac Stenli Kipruto, koji trči za užičku “Mladost” i atletičarka iz Novog Pazara Teodora Simović pobednici su trke na 10 kilometara.

Kipruto je stazu istrčao za 32:52 minuta, dok je Simovićeva završila za 36:59. Na drugom mestu su završili Milan Mitrović (33:37) i Slađana Stamenković (39:14), a na trećem Miloš Segedi (34:00) i Nevena Jovanović (39:49).

Žensku trku na 10 kilometara završilo je 110, a mušku 331 takmičar.

Prvo mesto na pet kilometara zauzeli su Miloš Dragović (16:35) i Nora Trklja (18:44), na drugom mestu završili su Matija Crnković (16:46) i Katarina Pohlod (19:00), a treći su do cilja stigli Slobodan Čikara (16:53) i Tijana Kabić (19:11).

Deonicu od pet kilometara pretrčale su 132 seniorke, dok je mušku trku završilo 156 atletičara.